Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 4

Користувачів: 0

Всього користувачів: 17
Новий користувач: amaksimova
Останні статті
Моделювання врожайності ярого ячменю в україни ...
Семенова І.Г. Просторово-часовий розподіл посух...
Преимущества и недостатки компрессора с прямым ...
3). Моделювання продуктивності соняшнику в умов...
2). Вплив змін клімату на агрокліматичні умови ...
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Якісна зерносушарка ...
Тампопечать в интерн...
Только наш копировал...
Где заказать качеств...
Яких різновидів бува...
На странице нашего и...
Интернет магазин коф...
Наш сад
Структура статей
Усі статті » 2) Рекомендації гідрометеорологічним станціям та постам (випуск 11, частина 2). » Правила проведення та запису результатів агрометеорологічних вимірювань
Правила проведення та запису результатів агрометеорологічних вимірювань

Типова повна програма основних агрометеорологічних спостережень для гідрометеорологічних станцій та постів табл

Запис і первинну обробку результатів агрометеорологічних спостережень на гідрометстанціях і постах проводять за правилами, викладеними у відповідних керівних документах. На основі результатів спостережень складаються агрометеорологічні таблиці ТСГ. Обсяг і зміст агрометеорологічного обслуговування гідрометстанцією найближчих колгоспів, радгоспів та інших народногосподарських установ і організацій визначаються річним планом обслуговування, що складається на гідрометстанції за узгодженням із зацікавленими організаціями і передається щорічно в Управління у встановлений термін для затвердження.

Начальник (інженер-агрометеоролог) гідрометстанції, технік-агрометеоролог і спостерігачі гідрометстанції, які проводять агрометеорологічні спостереження, повинні досконально вивчити річний план-завдання, терміни і правила проведення всіх спостережень, а також мати знання, необхідні для забезпечення високої якості спостережень, їхньої обробки та ефективного агрометеорологічного обслуговування колгоспів, радгоспів і інших народногосподарських організацій та установ.

При проведенні спостережень необхідно:

1) суворо дотримуватися методик, викладених у керівних документах;

2) точно дотримуватись термінів і встановленого порядку спостережень, не допускати пропусків спостережень;

3) для вимірів необхідно застосовувати тільки справні прилади й установки;

4) записувати явища, які спостерігач бачив сам. Не можна допускати записів на підставі припущень, чи обчислень зі слів агрономів, бригадирів та інших працівників господарства (у цьому випадку в польовій книжці в примітках вказують джерело одержання інформації);

5) дбайливо поводитись з приладами і лабораторним устаткуванням, дотримуватись правил техніки безпеки. Якість агрометеорологічних спостережень залежить від знання методик їх проведення, а також від своєчасної перевірки роботи спостерігача.

При підготовці до чергового обходу ділянок необхідно переглянути попередні записи, установити, які і де буде потрібно провести виміри і визначення, повторити правила цих спостережень. Результати агрометеорологічних спостережень записують у спеціальні книжки (КСГ-1, КСГ-2, КСГ-3): КСГ-1 – книжка для запису агрометеорологічних спостережень у літній період, КСГ-2 – книжка для запису агрометеорологічних спостережень у зимовий період, КСГ-3 – книжка для запису спостережень за вологістю ґрунту (місячна).

Перед початком спостережень кожну книжку треба підготувати до записів: заповнити заголовну сторінку, пронумерувати сторінки, у КСГ-1 і КСГ-2 виділити для кожного виду спостережень і ділянки відповідну кількість сторінок, необхідну для запису результатів спостережень протягом усього періоду їхнього проведення і т.д. Запис результатів спостережень треба робити відповідно до заголовків таблиць і граф книжки.

Дані спостережень варто записувати безпосередньо на місці їх проведення у відповідну таблицю і графу книжки. Записують результати простим олівцем чи ручкою (пастою темного кольору). У випадку виправлення первинний запис закреслюють так, щоб можна було прочитати закреслене, а над ним чи поруч вписують виправлене число.

Підчищення записів забороняється. Перед поверненням на гідрометстанцію перевіряється повнота і правильність усіх зроблених записів і, якщо що-небудь здається неправильним, то вносяться відповідні виправлення на місці спостереження. Начальник станції зобов'язаний здійснювати систематичний контроль за правильністю записів результатів спостережень у книжках КСГ. Книжки КСГ заповнюють в одному екземплярі і за вказівкою УДКС у встановлений термін висилають організаціям, що здійснюють перевірку й оцінку роботи станції за агрометеорологічними спостереженнями (Гідрометцентр УДКС, ГМБ, ГМО).

Книжка КСГ-1 висилається після збирання чи закінчення вегетації всіх записаних у неї культур. Крайній термін - 1 грудня. Книжка КСГ-2 висилається після проведення весняного обстеження озимих культур, а при наявності зимово-весняних спостережень за плодовими культурами - після весняного обстеження садів. Крайній термін - 1 червня.

Книжки КСГ-3 висилаються щомісяця не пізніше 5-го числа наступного місяця. Пости висилають книжки КСГ на гідрометстанцію, до якої вони прикріплені. На гідрометстанції проводиться технічний і первинний критичний контроль, після чого книжка з копією зауважень направляється в установу, що здійснює контроль за якістю агрометеорологічних спостережень гідрометстанції (обласний Гідрометцентр, бюро погоди та ін.).Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Перекладач
Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru