Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 1

Користувачів: 0

Всього користувачів: 18
Новий користувач: PoMaH
Останні статті
Моделювання врожайності ярого ячменю в україни ...
Семенова І.Г. Просторово-часовий розподіл посух...
Преимущества и недостатки компрессора с прямым ...
3). Моделювання продуктивності соняшнику в умов...
2). Вплив змін клімату на агрокліматичні умови ...
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Якісна зерносушарка ...
Тампопечать в интерн...
Только наш копировал...
Где заказать качеств...
Яких різновидів бува...
На странице нашего и...
Интернет магазин коф...
Наш сад
Структура статей
Усі статті » 2) Рекомендації гідрометеорологічним станціям та постам (випуск 11, частина 2). » Програма агрометеорологічних спостережень
Програма агрометеорологічних спостережень

Агрометеорологічні спостереження за сільськогосподарськими культурами проводять по повній чи скороченій програмі. Причому програма може бути скорочена по строкам спостережень (СС), параметрам, що спостерігаються (СП) і по строкам та параметрам (ССП). При повній програмі спостережень обхід ділянки проводять через день.

Типова програма проведення агрометеорологічних спостережень містить спостереження за температурою, вологістю, глибиною промерзання та відтавання ґрунту, фазами розвитку та станом сільськогосподарських культур, формуванням елементів продуктивності та структурою врожаю сільськогосподарських культур.

При програмі СС спостереження проводять за усіма агрометеорологічними параметрами, але обхід проводять два рази на декаду (4, 14, 24-е число) і в останній день декади. Цю програму використовують, якщо поля розташовані на великій відстані від станції чи поста. При програмі СП обхід ділянок спостережень проводять через день, але виконують не всі види спостережень. Обов’язковими є спостереження за фазами розвитку та станом сільськогосподарських культур, пошкодженнями, проведенням агротехнічних заходів.

Також до програми можна ввести спостереження за вологозапасами, життєздатністю зимуючих культур та елементами продуктивності (по рішенню Управління гідрометслужби). Така програма дозволяє за рахунок скорочення кількості параметрів, які реєструються, збільшити кількість культур, що спостерігаються. При програмі ССП спостерігають не всі параметри, обхід ділянок спостереження проводять три, а при відсутності у програмі спостережень за вологістю ґрунту – два рази на декаду (у четвертий та останній день декади). Програма агрометеорологічних спостережень для кожної гідрометстанції визначається Управлінням ГМС відповідно до типової програми, що враховує вид спостережень і розряд гідрометстанції.

У залежності від характеру і спеціалізації господарства, на території якого ведуться агрометеорологічні спостереження, а також від віддаленості окремих сільськогосподарських ділянок від метеорологічного майданчика гідрометстанції, Управління щорічно затверджує і направляє гідрометстанції (посту) для виконання річний план-завдання. У річному плані-завданні обсяг і зміст агрометеорологічних спостережень обов'язково конкретизуються по видах спостережень і складу культур, що спостерігаються. При складанні річного плану-завдання в Управлінні ГМС варто враховувати реальну можливість його виконання на гідрометстанції у залежності від штату, стажу роботи спостерігачів, устаткування, транспорту й ін.

Загальний обсяг агрометеорологічних спостережень на гідрометстанції, як правило, повинен складати не більш 5-6 ділянок польових культур і трав, не враховуючи розташованих біля населеного пункту ділянок городніх і садових культур, деревних і чагарникових рослин. У програму робіт агрометеорологічних станцій, крім спостережень, зазначених у таблиці, входять додаткові і тематичні спостереження, а також регіональні дослідження (згідно плану-завдання, що складається з урахуванням заявок НДІ, підрозділів Управління ГМС та інших народногосподарських організацій).Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Перекладач
Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru