Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 1

Користувачів: 0

Всього користувачів: 30
Новий користувач: sanchopex
Останні статті
Методи прогнозів запасів продуктивної вологи на...
Мульчирование почвы с помощью черного агроволок...
Принципи та методи підготовки агрометеорологічн...
Оперативно-прогностична та режимно-довідкова ін...
Збирання, опрацювання та узагальнення даних спо...
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Косилки роторные для...
Посуда Bohemia – выб...
Новая квартира – нов...
Доставка контейнерны...
Проектирование промы...
Ворота для гаража - ...
Пневматический гайко...
Наш сад
Структура статей
Усі статті » 2) Рекомендації гідрометеорологічним станціям та постам (випуск 11, частина 2). » Принципи агрометеорологічних спостережень
Принципи агрометеорологічних спостережень

Для якісного агрометеорологічного обслуговування сільського господарства необхідно, щоб програма спостережень та розташування пунктів відповідали таким основним принципам:

– паралельність агрометеорологічних та метеорологічних спостережень;

– інформативність пунктів спостережень та відповідність їх основним вимогам по повноті, достовірності та регулярності спостережень.

По рівню задач, які розв’язуються за допомогою інформації про стан навколишнього середовища, по масштабам узагальнення інформації мережу агрометеорологічних спостережень розділяють на основну та додаткову.

Основна мережа – це необхідна з точки зору наукової та господарської доцільності система спостережень, яка призначається для вивчення агрометеорологічного режиму та агрометеорологічного забезпечення держави у цілому або її великих регіонів. На основній мережі спостереження ведуть за основними сільськогосподарськими культурами, як правило, по повній програмі.

При великому віддаленні (більше 5 км) поля від станції (поста) дозволяється проведення спостережень по скороченій програмі. Спостереження за сільськогосподарськими культурами, які займають у регіоні невеликі посівні площі, проводять по повній або скороченій програмі. Із складу основної мережі виділяють реперні пункти. Вони призначені для фонової оцінки агрокліматичних умов вирощування сільськогосподарських культур на території України.

Пункти спостережень такої мережі мають, як правило, ряди спостережень більше 30 років. Спостереження на них проводять по повній програмі. Додаткову мережу агрометеорологічних спостережень призначено для рішення локальних задач, врахування гідрометеорологічних умов та вивчення агрометеорологічного режиму в особливих фізико-географічних та агрокліматичних районах за інтересами місцевих споживачів інформації.

Головне призначення додаткової мережі агрометеорологічних спостережень – забезпечити точність отримання середніх значень параметрів чи їх характеристик, яка вимагається, по території України при недостатній щільності основної мережі. Спостереження за багатьма сільськогосподарськими культурами на станціях та постах додаткової мережі проводять по скороченій програмі.Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Перекладач
Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru