Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 2

Користувачів: 0

Всього користувачів: 18
Новий користувач: Kalqkwm
Останні статті
План для курсової та дипломної: як складати та ...
Как выбрать розы
7). Комплекс відеолекцій по темі "Водна ерозія"
6). Комплекс відеолекцій по темі "Ярий ячмінь"
5). Комплекс відеолекцій по темі "Цукровий буряк"
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Польза аркадных игр
Какой лазер выбрать ...
Енергія сонця стає д...
Металлические самокл...
Кухонный гарнитур – ...
Как правильно состав...
Профессии будущего и...
Наш сад
Структура статей
Усі статті » 6) Методические материалы » Загальна, коротка Фізико-географічна характеристика Дніпропетровської області.
Загальна, коротка Фізико-географічна характеристика Дніпропетровської області.

Дніпропетровська область загальною площею 32,6 тис. Квадратних кілометрів розташована в середній та нижній течії  річки Дніпро. На сході   вона межує з Харківською та Донецькою  областями, на півдні – з Запорізькою та Херсонською, на заході – з Кіровоградською і півночі – з Полтавською областями.

Рельєф області – рівнинний, сильно порізаний долинами річки Дніпро та його при токів, ярами і балками.

Ґрунти.  Дніпропетровської області переважно чорноземи звичайні середньо та мало гумусні. В долинах річок зустрічаються чорноземи лукові та луково-солончакові ґрунти, чорноземні ґрунти  на пісках, середньо та сильно змиті ґрунти, розбиті піски.

Ліси  невеликі, розташовані здебільшого в долинах річок. Виключенням є лісовий масив Сосновий бор, розташований у басейні річки Самара. Більшість земель Дніпропетровської області  орні і використовуються для вирощування провідних сільськогосподарських  культур : озимої пшениці, соняшника, цукрових буряків, ярого ячменю  та ін.

Клімат Дніпропетровської області  характеризується жарким літом та відносно холодною зимо. Температура повітря у північно-східній частині області нижча, ніж на південному заході. Найбільша різниця спостерігається  в холодну пору року.

Середня за декаду температура самого теплого місяця становить на півдні області 22,5ºС. На північному сході – 21,8ºС. Взимку самий холодний місяць – січень з температурою повітря -6,1 та 5,0ºС відповідно.

Середня кількість опадів по області за рік складає 400 – 480 мм. Дві третини опадів випадає влітку.

Для більш чіткого уявлення про кліматичні ресурси області її територія умовно поділена на агро кліматичні райони.

В основу районування покладені суми температур  періоду  з температурою вище 10 ºС та гідротермічний коефіцієнт (ГТК) Г.Т. Селянінова.

       Виділено три  агрокліматичних райони

1.Північний недостатньо  вологий;

2. Центральний помірно посушливий;

3. Південний посушливий.

До північного недостатньо вологого району відносяться адміністративні райони: Косовський, Лиховський, Царичанський, Юріївський. Його кліматичні ресурси характеризуються сумами температур 2900ºС, ГТК = 0,9. Тривалість періоду  з температурами вище 10 ºС становить 165 днів, без морозного 150-175 днів.

До центрального помірно посушливого району відносяться адміністративні райони: Васильківський, Верхньо-Дніпровський, Дніпропетровський,  Криничанський, Ново-Молсковський, Петриківський, Пятихатський. Павлоградський, Синельниківський, Солонянський, Щорський. ГТК становить 0,8-0,9. Сума опадів за вегетаційний період 250-270 мм, сума температур 2900-3100 ºС. Тривалість періоду з температурами вище 10 ºС становить 165-170 днів, тривалість без морозного періоду 150-185 днів.

Південний посушливий район включає адміністративні райони: Апостоловський, Криворіжський, Нікопольський, Ново-Покровський, Софіївський, Токмаківський,  Широковський. ГТК менше 0,8. Сума опадів за вегетаційний період приблизно 240 мм, сума температур 3100-3200 ºС. Тривалість вегетаційного періоду 165 – 175 днів, тривалість без морозного періоду 155- 185 днів.

Стійкий сніговий покрив утворюється щорічно майже по всій території області за виключенням крайнього півдня, де стійкий покрив встановлюється у 50% зим.

Влітку на території області, особливо в південній частині часто  переважають сухі вітри, що викликають посуху та суховійні явища.

Переважають південно-східні сухі вітри. Графічне відображення розподілу метеорологічних елементів в центральній частині області.

Перехід від одного сезону року до другого проходить поступово і за дати початку та кінця сезонів приймається перехід середньої за добу температури повітря через певні межі: весна – через 0ºС,  літо – через 15ºС, осінь – через 10ºС. Закінченням осені вважається дата переходу середньої за добу температури повітря через 0ºС. По всій території області в середньому багаторічному це спостерігається на початку листопада. Початок зими визначається переходом температури повітря через - 5ºС.  Зимовий режим погоди встановлюється і закінчується  поступово, з наявністю так званих передзимових та передвесняних періодів з температурою повітря нижче 0 але вище - 5ºС. Тривалість цих періодів в середньому  біля 30 днів.Опубліковано: Admin April 29 2014 · Категорія: 6) Методические материалы · 0 коментарів · 5675 переглядів · Друк
Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Перекладач
Відеолекції викладачів кафедри

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Моніторинг якості повітря м. Одеса

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Публічна кадастрова карта України

 http://otroke.ru/modules/instruction/page.php?id=941

Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru