Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 1

Користувачів: 0

Всього користувачів: 18
Новий користувач: PoMaH
Останні статті
Моделювання врожайності ярого ячменю в україни ...
Семенова І.Г. Просторово-часовий розподіл посух...
Преимущества и недостатки компрессора с прямым ...
3). Моделювання продуктивності соняшнику в умов...
2). Вплив змін клімату на агрокліматичні умови ...
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Печное топливо в Укр...
Якісна зерносушарка ...
Тампопечать в интерн...
Только наш копировал...
Где заказать качеств...
Яких різновидів бува...
На странице нашего и...
Наш сад
Структура статей
Усі статті » 6) Методические материалы » Загальна, коротка Фізико-географічна характеристика Дніпропетровської області.
Загальна, коротка Фізико-географічна характеристика Дніпропетровської області.

Дніпропетровська область загальною площею 32,6 тис. Квадратних кілометрів розташована в середній та нижній течії  річки Дніпро. На сході   вона межує з Харківською та Донецькою  областями, на півдні – з Запорізькою та Херсонською, на заході – з Кіровоградською і півночі – з Полтавською областями.

Рельєф області – рівнинний, сильно порізаний долинами річки Дніпро та його при токів, ярами і балками.

Ґрунти.  Дніпропетровської області переважно чорноземи звичайні середньо та мало гумусні. В долинах річок зустрічаються чорноземи лукові та луково-солончакові ґрунти, чорноземні ґрунти  на пісках, середньо та сильно змиті ґрунти, розбиті піски.

Ліси  невеликі, розташовані здебільшого в долинах річок. Виключенням є лісовий масив Сосновий бор, розташований у басейні річки Самара. Більшість земель Дніпропетровської області  орні і використовуються для вирощування провідних сільськогосподарських  культур : озимої пшениці, соняшника, цукрових буряків, ярого ячменю  та ін.

Клімат Дніпропетровської області  характеризується жарким літом та відносно холодною зимо. Температура повітря у північно-східній частині області нижча, ніж на південному заході. Найбільша різниця спостерігається  в холодну пору року.

Середня за декаду температура самого теплого місяця становить на півдні області 22,5ºС. На північному сході – 21,8ºС. Взимку самий холодний місяць – січень з температурою повітря -6,1 та 5,0ºС відповідно.

Середня кількість опадів по області за рік складає 400 – 480 мм. Дві третини опадів випадає влітку.

Для більш чіткого уявлення про кліматичні ресурси області її територія умовно поділена на агро кліматичні райони.

В основу районування покладені суми температур  періоду  з температурою вище 10 ºС та гідротермічний коефіцієнт (ГТК) Г.Т. Селянінова.

       Виділено три  агрокліматичних райони

1.Північний недостатньо  вологий;

2. Центральний помірно посушливий;

3. Південний посушливий.

До північного недостатньо вологого району відносяться адміністративні райони: Косовський, Лиховський, Царичанський, Юріївський. Його кліматичні ресурси характеризуються сумами температур 2900ºС, ГТК = 0,9. Тривалість періоду  з температурами вище 10 ºС становить 165 днів, без морозного 150-175 днів.

До центрального помірно посушливого району відносяться адміністративні райони: Васильківський, Верхньо-Дніпровський, Дніпропетровський,  Криничанський, Ново-Молсковський, Петриківський, Пятихатський. Павлоградський, Синельниківський, Солонянський, Щорський. ГТК становить 0,8-0,9. Сума опадів за вегетаційний період 250-270 мм, сума температур 2900-3100 ºС. Тривалість періоду з температурами вище 10 ºС становить 165-170 днів, тривалість без морозного періоду 150-185 днів.

Південний посушливий район включає адміністративні райони: Апостоловський, Криворіжський, Нікопольський, Ново-Покровський, Софіївський, Токмаківський,  Широковський. ГТК менше 0,8. Сума опадів за вегетаційний період приблизно 240 мм, сума температур 3100-3200 ºС. Тривалість вегетаційного періоду 165 – 175 днів, тривалість без морозного періоду 155- 185 днів.

Стійкий сніговий покрив утворюється щорічно майже по всій території області за виключенням крайнього півдня, де стійкий покрив встановлюється у 50% зим.

Влітку на території області, особливо в південній частині часто  переважають сухі вітри, що викликають посуху та суховійні явища.

Переважають південно-східні сухі вітри. Графічне відображення розподілу метеорологічних елементів в центральній частині області.

Перехід від одного сезону року до другого проходить поступово і за дати початку та кінця сезонів приймається перехід середньої за добу температури повітря через певні межі: весна – через 0ºС,  літо – через 15ºС, осінь – через 10ºС. Закінченням осені вважається дата переходу середньої за добу температури повітря через 0ºС. По всій території області в середньому багаторічному це спостерігається на початку листопада. Початок зими визначається переходом температури повітря через - 5ºС.  Зимовий режим погоди встановлюється і закінчується  поступово, з наявністю так званих передзимових та передвесняних періодів з температурою повітря нижче 0 але вище - 5ºС. Тривалість цих періодів в середньому  біля 30 днів.Опубліковано: Admin April 29 2014 · Категорія: 6) Методические материалы · 0 коментарів · 4824 переглядів · Друк
Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Перекладач
Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru