Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 1

Користувачів: 0

Всього користувачів: 17
Новий користувач: amaksimova
Останні статті
Моделювання врожайності ярого ячменю в україни ...
Семенова І.Г. Просторово-часовий розподіл посух...
Преимущества и недостатки компрессора с прямым ...
3). Моделювання продуктивності соняшнику в умов...
2). Вплив змін клімату на агрокліматичні умови ...
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Якісна зерносушарка ...
Тампопечать в интерн...
Только наш копировал...
Где заказать качеств...
Яких різновидів бува...
На странице нашего и...
Интернет магазин коф...
Наш сад
Структура статей
Усі статті » 13) З.А. Міщенко, Г. В. Ляшенко "Мікрокліматологія" » 1.3.2 Використання режимної кліматологічної інформації в мікрокліматології.
1.3.2 Використання режимної кліматологічної інформації в мікрокліматології.

В мікрокліматології режимна кліматична інформація використовується, по-перше, з метою прив’язки значень мікрокліматичної мінливості показників, отриманих внаслідок узагальнення матеріалів епізодичних польових спостережень до даних метеостанцій і, по-друге, для оцінки мезо- і мікрокліматичних особливостей території. В усіх випадках при використанні даних метеостанцій виконують оцінку їх репрезентативності і типізацію в залежності від місцеположення. Для прив’язки даних епізодичних мікрокліматичних спостережень до даних метеостанції необхідною умовою є ідентичність місцеположень метеостанції і контрольної мікрокліматичної точки. Порівняння даних спостережень виконують методом різниць або відношень за синхронний проміжок часу і за певного типу погоди [93]. Розрахунок мікрокліматичних ресурсів за вегетаційний період або міжфазні періоди в багаторічному розрізі виконують також з урахуванням структури типів погоди.

За відсутності спеціальних мікрокліматичних спостережень можливо виконувати оцінку мікрокліматичних ресурсів за інформацією кліматичних довідників. Методика таких досліджень була розроблена І.А. Гольцберг [58] і отримала розвиток в роботах З.А.Міщенко та Васильєвої Л.Г. Сутність методики полягає в спеціальних розробках, пов’язаних з порівнянням багаторічних кліматичних даних метеостанцій, які близько розташовані, але значно відрізняються за місцеположенням. Використовується метод побудови фонових кліматичних карт або паралельний аналіз ряду метеоелементів, наприклад, характеристик термічного режиму (максимальні або мінімальні температури і середньодобові температури повітря; добова амплітуда температур тощо). Інший метод полягає у побудові графіків залежності показниками, які мало змінюються під впливом неоднорідностей підстильної поверхні і досить чутливим показником. Вперше цей метод був застосований для порівняння значень середньої температури о 13-й годині і середньої мінімальної температури. На графіку зв’язку чітко відрізніються дані метеостанцій за типами місцеположень, як: широка (більше 4 км) відкрита долина, значні відкриті улоговини, тепли U- подібні долини із значним схилом; верховини, верхні частини відкритих схилів, вододіли; долини з погіршеним стоком холодного повітря; вузькі долини річок, замкнені частини вузьких долин і улоговини. За допомогою графічного методу можна виявити мікро - і мезокліматичну мінливість різних метеовеличин. Найбільше поширення він отримав при дослідженні термічного режиму повітря. Цей метод можна застосовувати для територій, які характеризуються однорідністю в мезокліматичному відношенні з достатньою кількістю фонових метеостанцій.

        Для більш складних фізико-географічних умов частіше використовують метод пари станцій, які розташовані в різних місцеположеннях, але обов’язково мають однорідні ряди спостережень.Опубліковано: Admin February 06 2014 · Категорія: 13) З.А. Міщенко, Г. В. Ляшенко "Мікрокліматологія" · 0 коментарів · 1938 переглядів · Друк
Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Перекладач
Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru