Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 1

Користувачів: 0

Всього користувачів: 17
Новий користувач: amaksimova
Останні статті
Моделювання врожайності ярого ячменю в україни ...
Семенова І.Г. Просторово-часовий розподіл посух...
Преимущества и недостатки компрессора с прямым ...
3). Моделювання продуктивності соняшнику в умов...
2). Вплив змін клімату на агрокліматичні умови ...
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Якісна зерносушарка ...
Тампопечать в интерн...
Только наш копировал...
Где заказать качеств...
Яких різновидів бува...
На странице нашего и...
Интернет магазин коф...
Наш сад
Структура статей
Усі статті » 13) З.А. Міщенко, Г. В. Ляшенко "Мікрокліматологія" » 1). Методи, які використовуються в мікрокліматичних дослідженнях з метою забезпечення сільського господарства.
1). Методи, які використовуються в мікрокліматичних дослідженнях з метою забезпечення сільського господарства.

Успішність розвитку мікрокліматології, як і будь-якої науки, в значній мірі визначається досконалістю методів та методик, які використовуються при проведенні досліджень. Задачею мікрокліматології є детальна оцінка клімату регіонів, яка так необхідна на сучасному етапі для економіки, в тому числі сільському господарству країни. Проте, відсутність регулярних мікрокліматичних спостережень на мережі метеорологічних станцій робить неможливими проведення мікрокліматичних досліджень за  прийнятою в загальній кліматології методикою, тобто шляхом накопичення матеріалів метеорологічних спостережень за довготривалі періоди та їх статистичної обробки.

У зв’язку із відсутністю масових спостережень задача мікрокліматології полягає в установленні закономірностей формування мікроклімату і методів поширення їх на неохоплені спостереженнями території. Тому дуже відповідальною задачею вважається вибір системи пунктів або ключових ділянок для організації мікрокліматичних спостережень: ключові ділянки повинні охоплювати усі типові місцеположення в межах регіону, який досліджується.

 Але методи мікрокліматичних досліджень не обмежуються тільки проведенням епізодичних спостережень, їх обробкою і виявленням закономірностей формування мікроклімату під впливом різних типів підстильної поверхні. З метою безпосереднього впровадження результатів мікрокліматичних досліджень в господарства необхідно перейти до оцінки мікрокліматичних ресурсів. Тому повстає задача розробки методів використання режимної інформації про клімат для цілей мікрокліматології і прив’язка даних епізодичних спостережень до багаторічних.

В мікрокліматології мають широке застосування розрахункові напівемпіричні методи: при обробці результатів мікрокліматичних спостережень, в першу чергу, при оцінці мікрокліматичної мінливості складових теплового балансу, при визначенні радіаційного балансу та його складових на схилах різної експозиції й крутості, при вивченні мікрокліматичної мінливості температури діяльної поверхні тощо. Проте, треба пам’ятати, що далеко не всі розрахункові методи, розроблені для визначення мікрометеорологічних характеристик приземного шару повітря, можуть застосовуватися в умовах неоднорідної підстильної поверхні, яка є об’єктом дослідження в мікрокліматології.

Вважається дуже перспективним в мікрокліматичних дослідженнях метод фізичного моделювання, але на сучасному етапі він ще не набув широкого поширення. Експериментально-лабораторний метод може застосовуватися при визначенні мінливості поля вітру під впливом будь-яких неоднорідностей підстильної поверхні (рельєфу, забудов тощо). Для розвитку теорії мікроклімату і рішення ряду важливих практичних задач  доцільно розвивати методи фізичного моделювання в камерах штучного клімату. Що ж до методів математичного моделювання, то треба визнати, що надійні фізико-статистичні моделі розроблені для оцінки фітоклімату різних агроценозів і розрахунку продуктивності сільськогосподарських культур [56, 83, 91, 98, 103 та інш.]. В зв’язку із складністю об’єкта дослідження вдалих варіантів математичних моделей, які базувалися б на врахуванні закономірностей формування приземного клімату в умовах неоднорідної підстильної поверхні, поки що немає. У приземному шарі повітря атмосферна турбулентність задовільно описується теорією подібності Моніна-Обухова. Але вона має обмежений характер, так як не враховує неоднорідність підстильної поверхні і вертикальну мінливість турбулентного потоку тепла.Опубліковано: Admin January 29 2014 · Категорія: 13) З.А. Міщенко, Г. В. Ляшенко "Мікрокліматологія" · 0 коментарів · 2252 переглядів · Друк
Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Перекладач
Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru