Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 1

Користувачів: 0

Всього користувачів: 17
Новий користувач: amaksimova
Останні статті
Моделювання врожайності ярого ячменю в україни ...
Семенова І.Г. Просторово-часовий розподіл посух...
Преимущества и недостатки компрессора с прямым ...
3). Моделювання продуктивності соняшнику в умов...
2). Вплив змін клімату на агрокліматичні умови ...
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Якісна зерносушарка ...
Тампопечать в интерн...
Только наш копировал...
Где заказать качеств...
Яких різновидів бува...
На странице нашего и...
Интернет магазин коф...
Наш сад
Структура статей
Усі статті » 12) Види геодезичних мереж. » 2). Нівелірна (висотна) мережа.
2). Нівелірна (висотна) мережа.

Инженерные изыскания для строительства

Нівелірні (висотні) мережі 1-го та 2-го класу є висот­ною основою країни, яка забезпечує поширення єдиної системи висот на всій її території, а також викорис­товується для визначення вертикальних рухів земної кори.

Нівелювання 1-го класу виконується з найвищою точ­ністю, яка досягається завдяки використанню найсучасніших приладів та методик спостережень з яко­мога повнішим виключенням систематичних помилок.

Нівелювання 1-го класу виконується повторно за тими ж лініями не рідше ніж через 25 років, а в сейсмоактив­них районах — через кожні 15 років.

Нівелірна (висотна) мережа 2-го класу формується в середині полігонів 1-го класу окремими лініями або системами з вузловими точками, в результаті чого утво­рюються полігони з периметром 400 кілометрів.

Нівелювання 2-го класу виконується з точністю, яка забезпечує отримання нев'язки у ходах та полігонах, які за абсолютною величиною не більші ніж 5 мілі­метрів.

де: L — периметр полігона або довжина ходу в кілометрах.

Лінії нівелювання 1-го та 2-го класу прокладаються пе­реважно вздовж залізниць та автомобільних доріг державного значення, а в разі потреби — вздовж ве­ликих річок та інших доріг з найбільш сприятливими фунтовими умовами і найменш складним рельєфом.

У лінії нівелювання 1-го та 2-го класу, які прилягають до морів або прокладаються вздовж великих річок, водосховищ, озер, обов'язково включають основні і робочі репери, нулі рівневих рейок вікових і по­стійних морських, річкових та озерних рівневих постів.

Визначена різниця висот пунктів нівелювання 1-го та 2-го класу виправляється поправками щодо непаралельності рівневих поверхонь.

На лініях нівелювання 1-го та 2-го класу не рідше ніж через 60 кілометрів, а також у вузлових точках по­близу морських, основних річкових та озерних рівне­вих постів закладаються фундаментальні репери.

У сейсмоактивних районах фундаментальні репери закладаються не рідше ніж через 40 кілометрів.

Нівелірні (висотні) мережі 3-го і 4-го класу створю­ються з метою згущення висотної основи для забезпечення топографічної зйомки всіх масштабів та роз­в'язання інженерних задач.

Лінії нівелювання 3-го класу прокладаються в сере­дині полігонів 2-го класу так, щоб утворювались поліго­ни з периметром 60-150 кілометрів.

Для забезпечення топографічної зйомки у мас­штабі 1:5000 і більше лінії нівелювання 3-го класу про­кладаються з розрахунком утворення полігонів з пе­риметром до 60 кілометрів.

Нівелювання 3-гокласу виконується з точністю, яка забезпечує отримання нев'язки в ході чи полігоні не більш 10 міліметрів √L.

де L — довжина ходу або пери­метр полігона в кілометрах.

Нівелювання 4-го класу є згущенням нівелірної (висотної) мережі 3-го класу, яке здійснюється ходами завдовжки не більш як 50 кілометрів з точністю, що забезпечує отримання нев'язки в ході чи полігоні ве­личиною не більше ніж 20 міліметрів √L.

Нівелювання 4-го класу може виконуватися також методом GPS-нівелювання із застосуванням відносних методів супутникової геодезії з урахуванням висот квазігеоїда, визначених за результатами гра­віметричних вимірювань, яке забезпечує точність передачі висоти з похибкою не більше ніж 20 мілі­метрів

Нівелірні (висотні) мережі усіх класів закріплю­ються на місцевості реперами та марками, які закладаються не рідше ніж через 5 кілометрів (уздовж тра­си), у важкодоступних районах відстань між ними може бути збільшена до 7 кілометрів.Опубліковано: Admin January 28 2014 · Категорія: 12) Види геодезичних мереж. · 0 коментарів · 2362 переглядів · Друк
Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Перекладач
Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru