Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 2

Користувачів: 0

Всього користувачів: 17
Новий користувач: amaksimova
Останні статті
Моделювання врожайності ярого ячменю в україни ...
Семенова І.Г. Просторово-часовий розподіл посух...
Преимущества и недостатки компрессора с прямым ...
3). Моделювання продуктивності соняшнику в умов...
2). Вплив змін клімату на агрокліматичні умови ...
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Якісна зерносушарка ...
Тампопечать в интерн...
Только наш копировал...
Где заказать качеств...
Яких різновидів бува...
На странице нашего и...
Интернет магазин коф...
Наш сад
Структура статей
Усі статті » 4) Бур'яни та заходи бородьби з ними. » 4) Методи урахування забур’яненості посівів.
4) Методи урахування забур’яненості посівів.

Для обліку забур’яненості посівів використовують в основному чотири методи: окомірний, кількісний, ваговий і кількісно-ваговий. Окомірний (оперативний) метод обліку бур’янів за А. Мальцевим полягає в тому, що поле проходять по діагоналі і через рівні проміжки реєструють бур’яни всіх видів. Дані спостережень оцінюють за чотирибальною шкалою: 1 бал — бур’яни в посіві поодинокі; 2 бали — бур’яни вже непоодинокі, але їх в посіві ще мало; 3 бали — бур’янів багато, але менше, ніж культурних рослин; 4 бали — бур’янів більше, ніж культурних рослин і вони їх заглушують.

Середнє з оцінок забур’яненості декількох ділянок становить бал засміченості посіву. Зважаючи на різні строки вегетаційного періоду бур’янів, окомірне оцінювання забур’яненості слід проводити кілька разів — на початку, всередині та наприкінці вегетації. У таблицю обліку вносять бали засміченості поля бур’янами трьох-чотирьох біологічних груп, що найчастіше трапляються, а найчисельнішу біологічну групу бур’янів називають. Окомірний метод визначення забур’яненості поля через свою спрощеність і недосконалість застосовують лише під час оперативного обстеження, яке проводять на початку вегетації рослин.

Результати цього обстеження є обґрунтуванням необхідності проведення поточних заходів для боротьби з бур’янами (боронування, внесення гербіцидів тощо) з моменту появи сходів культури і під час дальшого догляду за її посівами. За кількісним методом обліку забур’яненості по діагоналі поля розміром до 100 га в 10 місцях, розміром до 100 – 150 га — в 20, а розміром понад 150 га — в 30 місцях через рівні проміжки накладають рамки і в них підраховують всі бур’яни кожного виду (чи біологічної групи).

Для обліку багаторічних бур’янів користуються обліковими рамками площею 2 – 3 м2, а за переважної кількості малорічних бур’янів — 0,25 – 1,0 м2 залежно від ступеня забур’яненості посіву. На вузькорядних посівах застосовуються квадратні, а на посівах просапних культур — прямокутні рамки, один бік яких за розміром кратний ширині міжрядь. Залежно від мети спостережень підраховують загальну кількість бур’янів, зазначивши, скільки з них є багаторічними і малорічними, односім’ядольними і двосім’ядольними. Дані підрахунків заносять до робочої таблиці.

Після визначення середньої кількості бур’янів на 1 м2 оцінювання забур’яненості посівів проводять, співставляючи середні дані зі шкалою оцінки забуряненості посівів в баллах. Іноді у посівах росте багато бур’янів, але вони невеликі і не завдають їм серйозної шкоди. Проте окремі бур’яни (особливо з групи багаторічних), хоч і трапляються рідше, проте мають велику масу і значно знижують урожайність сільськогосподарських культур. Тому для обліку краще використовувати ваговий метод, за якого всі бур’яни з облікового майданчика зважують у сирому, а потім — в повітряно сухому стані.

Таблиця 2.1. Шкала для оцінки забур’яненості посівів сільськогосподарських культур 22

При обліку кореневищних і коренепаросткових бур’янів враховують лише їх надземну частину. З метою отримання найповнішої інформації про фактичну забур’яненість посівів, найкраще користуватись кількісно-ваговим методом обліку бур’янів, за якого на вибраному майданчику підраховують кількість бур’янів і визначають їх масу.

Знаючи при цьому масу врожаю і кількість культурних рослин на обліковій площі, такий метод обліку дає можливість розрахувати відсоток засміченості посіву за масою і кількістю бур’янів. Поєднання кількісного і вагового методу робить його універсальним, що дозволяє скористатись ним за різкої невідповідності кількості бур’янів їх масі (за незначної кількості бур’янів маса їх може бути значною і навпаки).Опубліковано: Admin December 02 2012 · Категорія: 4) Бур'яни та заходи бородьби з ними. · 0 коментарів · 4049 переглядів · Друк
Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Перекладач
Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru