Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 1

Користувачів: 0

Всього користувачів: 17
Новий користувач: amaksimova
Останні статті
Моделювання врожайності ярого ячменю в україни ...
Семенова І.Г. Просторово-часовий розподіл посух...
Преимущества и недостатки компрессора с прямым ...
3). Моделювання продуктивності соняшнику в умов...
2). Вплив змін клімату на агрокліматичні умови ...
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Якісна зерносушарка ...
Тампопечать в интерн...
Только наш копировал...
Где заказать качеств...
Яких різновидів бува...
На странице нашего и...
Интернет магазин коф...
Наш сад
Структура статей
Усі статті » 9) Короткий словник-довідник з Історії України. » 17) Р.
17) Р.

Реальність – те, що має буття, дійсно існує, а не те, що нам уявляється.

Революція – 1)докорінна якісна зміна, різкий, стрибкоподібний перехід від одного якісного стану до іншого, від старого до нового; одна з важливих закономірностей діалектичного розвитку природи, суспільства й мислення; 2)докорінний переворот у житті суспільства, який призводить до насильного повалення віджилого суспільного ладу і встановлення нового, прогресивного суспільного ладу.

Розвиток – процес переходу від одного стану до іншого, більш досконалого, перехід від старого якісного стану до нового якісного стану, процес руху від простого до складного, від нижчого до вищого.

Руїна – період історії України, що почався після смерті Б.Хмельницького з приходом до влади І.Є.Виговського і закінчився з обранням гетьманом Лівобережної України І.С.Мазепи (1657-1687рр.). В історичну науку це поняття було введено М.І.Костомаровим. Причини руїни: 1)суперечки всередині державної еліти (українські лідери того періоду І.Виговський, П.Тетеря, Ю.Хмельницький, І.Брюховецький, М.Хоменко, Д.Многогрішний та ін.) були, в основному, людьми запроданських чи вузьких поглядів, тому не могли здобути широкої народної підтримки своїй політиці; 2)гострі соціальні конфлікти; 3)постійні агресії чи втручання у внутрішні справи козацької України з боку Речі Посполитої, Росії, Туреччини, Кримського ханства; 4)намагання українських політичних лідерів підтримувати приязні стосунки з тією чи іншою окупаційною силою. Наслідки руїни: 1)розвал української державності – поділ України по Дніпру на Лівобережну і Правобережну та ворогування цих двох половин між собою; загальний занепад; 2)ліквідація державних інституцій у Правобережній Україні, страхітливі спустошення і втрати її населення (понад 90%), занепад господарського і культурного життя.Опубліковано: Admin January 09 2014 · Категорія: 9) Короткий словник-довідник з Історії України. · 0 коментарів · 1713 переглядів · Друк
Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Перекладач
Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru