Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 1

Користувачів: 0

Всього користувачів: 18
Новий користувач: PoMaH
Останні статті
Моделювання врожайності ярого ячменю в україни ...
Семенова І.Г. Просторово-часовий розподіл посух...
Преимущества и недостатки компрессора с прямым ...
3). Моделювання продуктивності соняшнику в умов...
2). Вплив змін клімату на агрокліматичні умови ...
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Якісна зерносушарка ...
Тампопечать в интерн...
Только наш копировал...
Где заказать качеств...
Яких різновидів бува...
На странице нашего и...
Интернет магазин коф...
Наш сад
Структура статей
Усі статті » 9) Короткий словник-довідник з Історії України. » 14) Н.
14) Н.

Наука система людських знань про закономірності розвитку природи,  суспільства і мислення, а також окрема галузь таких знань; те, що повчає, дає досвід, уроки; складова частина духовної культури суспільства.

Науково-технічна революція – якісний стрибок у розвитку продуктивних сил сучасного суспільства, який характеризується визволенням людини від безпосереднього управління технічними системами на основі переходу від механізованого виробництва до комплексно-автоматизованого, перетворенням науки на вирішальну продуктивну силу суспільства, органічним поєднанням наукової і технічної революції; найвища форма науково-технічного прогресу. 

Науково-технічний прогрес – взаємозумовлений поступальний рух науки і техніки, еволюційний розвиток усіх елементів продуктивних сил суспільного виробництва на основі дедалі широкого пізнання й освоєння зовнішніх сил природи.

Націоналізм (від фр. nationalisme, від лат. natio – нація, народ) – ідеологія, психологія, соціальна практика, світогляд і політика підпорядкування одних націй іншим, проповідь національної винятковості і вищості (переваги), розпалювання національної ворожнечі, недовір,я і конфліктів. Націоналісти, котрі добираються до влади , прирікають націю на застій і деградацію, позбавляючи її таких потужних джерел прогресу як співробітництво з іншими націями. Націоналізм розбещує і духовно спустошує націю, морально калічить особистість. Націоналізм не має майбутнього, бо загальносвітова об’єктивна тенденція – об,єднання зусиль людства у вирішені поставлених перед ними завдань.

Нестор (близько 1056-1114рр.) – давньоруський письменник і літописець. 1074р. прийняв постриг в ченці Києво-Печерського монастиря, а пізніше був висвячений у сан диякона. З юних літ Нестор відзначався любов,ю до книжкової премудрості. У монастирі в кінці ХI ст. уже існувала велика бібліотека. З часів Ярослава Мудрого книги збирали, переписували і перекладали, здебільшого з грецької, в  Софії Київській та у великому князівському палаці. Молодий Нестор з ентузіазмом опановував знання, накопичені віками. Особливо його цікавили житія святих й історичні твори, складенні переважно у вигляді хронік (літописів). Перу Нестора належать житія перших вітчизняних святих: убитих Святополком синів князя Володимира Святославича  Бориса і Гліба. Спираючись на власні враження молодих літ, він написав житіє преподобного Феодосія Печерського. Такі записи стали основою для складання у наступні роки житій інших подвижників Києво-Печерського монастиря ХI ст. (Антонія, Никона та ін.), що дійшли до нас. У цих творах Нестор постає не тільки як спостережливий психолог і побутописець; у них розкривається талант глибокого релігійного мислителя. Вчений чернець Нестор вважається одним з великих істориків середньовіччя – автором I-ї редакції “Повісті временних літ”, яка вражає масштабністю і узагальнюючим історіософським баченням минулого і сучасного. Його колоритна постать стоїть поряд з такими відомими подвижниками Києво-Печерського монастиря, котрі уславилися не лише праведним життям, а й величезним внеском у становлення вітчизняної культурної традиції, як Антоній і Феодосій, преподобний Алімпій-іконописець, відомий лікар Агапіт і багато ін. Церква зачислила Нестора  до святих.Опубліковано: Admin January 09 2014 · Категорія: 9) Короткий словник-довідник з Історії України. · 0 коментарів · 1674 переглядів · Друк
Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Перекладач
Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru