Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 1

Користувачів: 0

Всього користувачів: 18
Новий користувач: PoMaH
Останні статті
Моделювання врожайності ярого ячменю в україни ...
Семенова І.Г. Просторово-часовий розподіл посух...
Преимущества и недостатки компрессора с прямым ...
3). Моделювання продуктивності соняшнику в умов...
2). Вплив змін клімату на агрокліматичні умови ...
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Якісна зерносушарка ...
Тампопечать в интерн...
Только наш копировал...
Где заказать качеств...
Яких різновидів бува...
На странице нашего и...
Интернет магазин коф...
Наш сад
Структура статей
Усі статті » 9) Короткий словник-довідник з Історії України. » 10) І.
10) І.

Ідеал – те, що становить собою вищу мету діяльності, прагнень.

Ідеалізм – протилежний до матеріалізму філософський напрям, що вважає основою всього існуючого свідомість, дух, ідею, а не матерію.

Ідеологія – система ідей і поглядів; світогляд якого-небудь суспільного класу, суспільно-політичного ладу, напрямку. 

Ідея – найвища форма наукового пізнання навколишнього  світу й мислення, котра не тільки відображує явища об’єктивної реальності, а й спрямована на їх перетворення.

Іларіон (кінець Хст.-1088р.) – видатний письменник, церковно-політичний діяч Київської Русі. Іларіон походив зі знатного київського роду; був серед юнаків, яких Володимир Святославич після прийняття християнства велів навчати книжковій премудрості при Десятинній церкві. З дитячих років Іларіон був близький до двору і добре знайомий із синами великого князя, зокрема з Ярославом. Свою освіту удосконалював у Константинополі, де збагатився вільним володінням  грецькою мовою і  широким  кругозором, передусім історіософським баченням минулого і сучасного йому світу, де Русь посідала дедалі вагоміше місце. Ще в перші роки правління Ярослава Іларіон  виявився ідеологом політики великого князя, а згодом став центральною постаттю в утвореній у Києві при кафедральному Софійському соборі своєрідній академії, яка розгорнула широку просвітницьку і наукову діяльність. Він керував створенням бібліотеки при Софійському соборі й роботою переписувачів і перекладачів.  Його перу належить найдавніший літописний звід (1037-1039рр.) і багато інших творів, переважно богословського змісту. 1051р. Ярослав Мудрий в обхід константинопольського патріарха вперше із руських призначив київським митрополитом Іларіона. На той час Іларіон був визначним ученим і письменником, що створив перлину вітчизняної філософської  літератури  “Слово про закон і благодать”, яке з патріотичних позицій оцінило діяльність давньоруських князів і міжнародну роль Київської Русі. Проте в листопаді 1053р. він змушений був поступитися посадою митрополита греку, присланому патріархом з Константинополя. Іларіон склав свої митрополичі обов’язки і постригся під іменем Никона в ченці Києво-Печерського монастиря. У 1072-1073рр. він опрацював і доповнив складений ним раніше літописний звід. 1074р. після смерті преподобного Феодосія, братія обрала Никона (Іларіона) своїм ігуменом. Та на цьому посту він був недовго. Обставини змусили ігумена піти в далеку Тмутаракань на Керченській протоці, де вже існував заснований ним монастир, що став одним з головних осередків книжності й освіченості на Русі. Никон (Іларіон) помер  столітнім старцем  в Києві.                  

Імовірність – поняття, яке характеризує кількісний ступінь можливості появлення подій за даних умов, тобто міра перетворення можливості в дійсність у ситуації невизначеності.

Індустріалізація – впровадження великої машинної техніки в народне господарство країни й процес перетворення на цій основі аграрної або аграрно-індустріальної країни (або окремих її районів) відповідно на індустріально-аграрну або індустріальну.

Інновація – результат творчої діяльності, який спрямований на розробку, створення і поширення нових видів виробів, технологій, а також на впровадження нових організаційних форм.

Інтелект – здатність до мислення, особливо до його вищих теоретичних рівнів.

Інтелігенція  (від лат. inteligens – розуміючий, розумний) – соціальна верства людей, які професійно займаються розумовою, інтелектуальною, здебільшого складною, творчою діяльністю, розвитком і поширенням культури. Переважна  частина інтелігенції в сучасному світі бачить сенс свого існування в тому, щоб нести плоди освіченості (культуру, освіту, політичні знання та ін.) в маси і розцінює цю діяльність як свою головну культурно-історичну місію.

Інтервенція – втручання (переважно збройне) однієї чи кількох держав у внутрішні справи якої-небудь країни.

Інформаційне суспільство – сучасна  концепція соціального  розвитку, яка базується на думці, що інформатика, комп’ютерна техніка і мікроелектроніка визначають і перетворюють усю соціальну систему, створюють нові надкласові й наднаціональні структури, котрі змінюють механізми суспільного розвитку.Опубліковано: Admin January 09 2014 · Категорія: 9) Короткий словник-довідник з Історії України. · 0 коментарів · 1747 переглядів · Друк
Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Перекладач
Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru