Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 1

Користувачів: 0

Всього користувачів: 18
Новий користувач: PoMaH
Останні статті
Моделювання врожайності ярого ячменю в україни ...
Семенова І.Г. Просторово-часовий розподіл посух...
Преимущества и недостатки компрессора с прямым ...
3). Моделювання продуктивності соняшнику в умов...
2). Вплив змін клімату на агрокліматичні умови ...
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Печное топливо в Укр...
Якісна зерносушарка ...
Тампопечать в интерн...
Только наш копировал...
Где заказать качеств...
Яких різновидів бува...
На странице нашего и...
Наш сад
Структура статей
Усі статті » 9) Короткий словник-довідник з Історії України. » 9) З.
9) З.

Запорізька Січ (офіційна назва Запорізької Січі та її війська – Низове Військо Запорізьке) – українська   козацька республіка. Виникла і розвивалася в Наддніпрянщині за порогами, в перших десятиліттях ХVI ст. Приписані до неї козаки жили не тільки за порогами Дніпра; надалі вже у ХVII - ХVIII ст. землі запорізьких козаків охоплювали величезні простори від берегів Сіверського (Північного) Дінця до Одещини, від Черкащини і Полтавщини до берегів Чорного та Азовського морів. Столиця Запорізької Січі – місто-фортеця, що кілька разів міняло своє розташування, але завжди було за порогами. Вищою законодавчою владою виступала загальновійськова козацька Рада. Січчю керувала кошова старшина (уряд) на чолі з кошовим отаманом, котрі щорічно переобиралися. Січ мала свої збройні сили.  Крім  органів державного управління в Січі існувало й козацьке право, яке не було писаним законом, а “стародавнім звичаєм, словесним правом і здоровим глуздом, розумом”, але й воно фактично фіксувало ті відносини, що складалися в Січі. Тут не існувало ні феодальної власності на землю, ні кріпосної залежності; панувала відносна рівність між всіма козаками. В Січі панівним був принцип виборності органів управління, контроль за діяльністю яких здійснювала козацька Рада. Запорізькі козаки прихильно відносилися до християнської релігії православного напрямку. Маючи цілий ряд ключових ознак української державності, Запорізька Січ все ж була лише перехідною формою до належного типу держави, але безумовно залишила свій яскравий слід в державотворчих процесах України. Вона  вела кількасотлітню героїчну боротьбу проти татарсько-турецької агресії. Їй належала головна роль в національно-визвольних війнах проти  Речі Посполитої в 1-й половині ХVII ст. В Запорізькій Січі почалася Визвольна війна українського народу під керівництвом Б.Хмельницького, в ході якої була створена Українська гетьманська держава. У межах цієї держави вона займала автономне становище, хоча й була частиною України. У 1709р. згідно з  наказом Петра I була зруйнована за підтримку частиною її козаків антиросійської акції І.Мазепи. 1734р. царський уряд дозволив заснувати Нову Січ, якій судилося стати останньою. Протягом ХVIIIст. царизм проводив політику обмеження і поступового скасування прав і вольностей Запорізької Січі, її автономії. У 1775р. за наказом Катерини II вона була зруйнована, а згодом і скасована.    

Засоби виробництва – сукупність предметів і засобів праці, які використовують у процесі виробництва суспільних благ. Предмети праці – все те, на що спрямована праця людини. Засоби праці – речі, за допомогою яких людина впливає на предмети праці. Знаряддя виробництва – інструменти, машини, устаткування й інше, а також земля, виробничі будівлі, засоби зв’язку тощо.

Знання – 1)осягнення, зрозуміння дійсності свідомістю людини; істотний момент зв’язку пізнання й практичної дії, результат процесу пізнання; 2)сукупність відомостей в якій-небудь галузі.Опубліковано: Admin January 09 2014 · Категорія: 9) Короткий словник-довідник з Історії України. · 0 коментарів · 1418 переглядів · Друк
Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Перекладач
Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru