Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 1

Користувачів: 0

Всього користувачів: 18
Новий користувач: PoMaH
Останні статті
Моделювання врожайності ярого ячменю в україни ...
Семенова І.Г. Просторово-часовий розподіл посух...
Преимущества и недостатки компрессора с прямым ...
3). Моделювання продуктивності соняшнику в умов...
2). Вплив змін клімату на агрокліматичні умови ...
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Якісна зерносушарка ...
Тампопечать в интерн...
Только наш копировал...
Где заказать качеств...
Яких різновидів бува...
На странице нашего и...
Интернет магазин коф...
Наш сад
Структура статей
Усі статті » 9) Короткий словник-довідник з Історії України. » 6) Е.
6) Е.

Еволюція – розвиток, процес поступової, безперервної кількісної зміни кого-чого-небудь, що підготовлює якісні зміни.

Екологія – (від грец. oikos – дім, житло, батьківщина і logos –  вчення) – сукупність наук про взаємовідносини людських спільностей з навколишнім середовищем, про умови підтримання рівноваги в цьому процесі; спеціальна сфера діяльності суспільства, спрямована на охорону навколишнього середовища і цільове використання природних ресурсів. Загальна чи “велика” екологія ділиться на екологію глобальну (стосовно до біосфери Землі), міста, промисловості, медичну, сільськогосподарську, соціальну та ін. У зв’язку з науково-технічною революцією реалізація вимог екології стає однією з найважливіших сфер державного регулювання суспільного життя. Наприклад, в Конституції України зафіксована перевага екологічних вимог до діяльності людини відносно безпосередньо економічних. Вимоги екологічного характеру існують в усіх законодавчих актах, котрі регулюють використання землі, водних і лісних ресурсів.

Економіка – 1)сукупність виробничих відносин даного суспільного ладу, відповідних до продуктивних сил суспільства; 2)господарче життя, стан господарства (країни, району і т. ін.); 3)наука, що вивчає фінансово-матеріальну сторону якої-небудь галузі господарської діяльності.        

Експансія – поширення кордонів держави шляхом завоювань, а також поширення політичного та економічного впливу на інші держави; економічне і політичне уярмлення інших країн.

Емпіричний і теоретичний рівні знання – відносно самостійні рівні пізнавального процесу. Емпіричний рівень дає знання зв’язків і відношень, які виявляються через аналіз безпосередніх даних спостережень. Теоретичне знання має загальний і необхідний характер й містить у собі відомості про внутрішні закономірності спостережуваних  явищ.

Емський акт 1876р. – підписаний царем Олександром II у німецькому містечку Емс 18(30) травня 1876р. таємний законодавчий документ про повну заборону українського письменства. Цей указ заборонив не тільки друкувати українською мовою оригінальні й перекладенні твори (навіть тексти до нот), а й завозити українські книжки і брошури, друковані за кордоном. Заборонялося також ставити українські п’єси, влаштовувати концерти українських пісень і декламацій. Емський акт спричинився й до прямих гонінь на український національний рух: заборони будь-якої діяльності громад, закриття наукового осередку тодішнього українофільства – Південно-Західного Відділу Російського Географічного Товариства, прихильної до українців газети «Киевский телеграф», до утисків багатьох професорів Київського університету. Революція 1905-1907рр. змусила царський уряд відмінити Емський акт.Опубліковано: Admin January 09 2014 · Категорія: 9) Короткий словник-довідник з Історії України. · 0 коментарів · 1444 переглядів · Друк
Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Перекладач
Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru