Навігація
Зараз на сайті
Гостей: 1

Користувачів: 0

Всього користувачів: 18
Новий користувач: PoMaH
Останні статті
Моделювання врожайності ярого ячменю в україни ...
Семенова І.Г. Просторово-часовий розподіл посух...
Преимущества и недостатки компрессора с прямым ...
3). Моделювання продуктивності соняшнику в умов...
2). Вплив змін клімату на агрокліматичні умови ...
Останні завантаження
Приклад розрахунку т...
Куртенер Д. А. Усков...
Підказки на деякі за...
Презентация на тему ...
Підручник "Мікроклім...
Останнi огляди:
Печное топливо в Укр...
Якісна зерносушарка ...
Тампопечать в интерн...
Только наш копировал...
Где заказать качеств...
Яких різновидів бува...
На странице нашего и...
Наш сад
Структура статей
Усі статті » 9) Короткий словник-довідник з Історії України. » 1) А.
1) А.

Автократія (від грец. autokrateia – самодержавство, самовладдя) – форма правління з необмеженим безконтрольним повновладдям однієї особи (абсолютна монархія). Автократією також називається політичний режим фашистського типу.

Авторитаризм (від лат. auctoritas – влада) – антидемократична система політичного панування, характерна для найбільш реакційних держав (політичний режим фашистського типу); звичайно поєднується з елементами особистої диктатури.

Акт злуки ЗУНР і УНР 1919р. в єдину соборну Українську державу. 1 грудня 1918р. у Фастові було укладено попередній “договір про злуку”. Урочиста церемонія злуки відбулася у Києві 22 січня. На Софійському майдані  при напливі народу В.К.Винниченко оголосив Універсал, виданий з приводу цього історичного акта. У ньому вказувалося, що Декларація про злуку має бути затверджена Установчими зборами, скликаними з представників від території всієї України. До того ж часу  ЗУНР залишалася при своїх власних законодавчих і виконавчих органах влади. Ця спроба  воз,єднання двох українських республік в останні, сповненні відчаю дні, що лишилися до падіння Києва,   виявилася символічною демонстрацією суверенності й була приречена залишитися лише Декларацією. Адже польські війська наступально виганяли адміністрацію ЗУНР з території західноукраїнських земель. Існування УНР також ставало дедалі більш проблематичним з огляду на швидке просування радянських військ, що  витісняли владу Директорії та інтервентів Антанти з України. 2 лютого Директорія залишила Київ, а 5 лютого він вже був в руках радянських військ.       

Акт проголошення незалежності України 1991р. – документ, прийнятий позачерговою сесією Верховної Ради УРСР 24 серпня, яким проголошено незалежність України та створення самостійної держави – України. Тим самим було припинено юридичне існування Української Радянської Соціалістичної Республіки. Положення  акта дістали схвалення на Загальноукраїнському референдумі  1 грудня 1991р.

Альтернатива – 1)вибір між двома можливостями; 2)це не просто протиставлення одного варіанта (альтернативи) іншому, що часто трапляється в суперечках; альтернативою не може бути й умоглядне, не основане на реальних фактах припущення; вона є ступенем імовірності здійснення рішень, основаних на вивченні всіх реальних фактів, взятих в їх взаємозв’язку.

Аналіз – розклад,  розчленування (мислене чи реальне) об’єкта на елементи; аналіз нерозривно зв’язаний із синтезом (об,єднанням елементів в єдине ціле); це є синонім наукового дослідження взагалі.

Антропологія – наука про походження і еволюцію людини.  

Аскольд (? – 882р.) – давньокиївський князь, засновник першого східнослов’янського державного утворення – Київської Русі у  Наддніпрянщині. З ім,ям Аскольда пов’язаний вихід Київської Русі на міжнародну арену як сильної у військовому відношенні держави. У червні 860р. він організував похід руського флоту з 200 кораблів на Царгород (Константинополь). Внаслідок цього та інших вдалих походів на володіння Візантійської імперії держава Київська Русь  уклала в часи Аскольда  дуже вигідні договори. Аскольд прийняв християнську віру грецького обряду; тоді до неї прилучилася і певна частина верхівки суспільства. У літописі Аскольд згадується завжди разом з Діром, проте вчені вважають, що він  княжив у 50-60-х рр. IХ ст., а Дір – після нього. Вміщений у “Повісті временних літ” переказ сповіщає, що Аскольда й Діра у 882р. вбив князь Олег, котрий прийшов до Києва з руської Півночі, щоб приєднати північний центр східних слов,ян до південного і стати єдиним правителем.Опубліковано: Admin January 09 2014 · Категорія: 9) Короткий словник-довідник з Історії України. · 0 коментарів · 1877 переглядів · Друк
Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Щоб отримати можливість додавання коментарів, будь ласка, спочатку авторизуйтесь на сайті через власний обліковий запис.
Перекладач
Ми в соціальних мережах:
Лічильники:
Яндекс.Метрика Рейтинг@Mail.ru